Ropa so sebou stiahla aj zlato

Minulý týždeň sa na burze obchodovalo iba štyri dni kvôli americkému sviatku vo štvrtok (Deň vďakyvzdania). No aj napriek tomu zlato čakalo na dve zásadné udalosti, ktoré sa udiali na konci týždňa.

Tak, ako sme predpokladali v predchádzajúcej technickej analýze, zlato len tak jednoducho 1200 dolárov neprerazí. Na nasledujúcom grafe to jasne ukazuje modrá šípka. Prvé tri dni sa cena držala tesne okolo tejto rezistencie.

TA

Vo štvrtok sa konalo stretnutie OPEC, kde sa rokovalo o budúcej produkcií ropy. Nakoľko je pri rope prebytok ponuky, niektorí členovia sa snažili znížiť dennú produkciu. Tento návrh bol ale zamietnutý, čím cena ropy v piatok prudko klesla a stiahla so sebou aj ceny drahých kovov. Tento prepad ceny naznačuje vysoká červená sviečka.

A čo bude ďalej? Švajčiarsko v nedeľu pripravovalo referendum o zvýšení zlatých rezerv v najbližších piatich rokoch. Zatiaľ ale všetko nasvedčuje tomu, že bude aj tento návrh zamietnutý, na čo môže cena opäť reagovať ďalším poklesom. Výsledky a ďalší dopad na cenu si ale vysvetlíme až o týždeň.

Reklamy