Strieborný spoločník zlata

Zlato, zlato, zlato. Väčšinou sa o bezpečnej a dlhodobej investícii hovorí v mene zlata. Ale čo striebro? Ako je na tom v porovnaní so zlatom? Aké majú spoločné vlastnosti a čo ich naopak rozdeľuje?

V jednom našom článku sme si popísali, prečo si už staroveké civilizácie vybrali za peniaze práve zlato. No v podstate všetky tieto vlastnosti sedia aj pre striebro. A nebolo to s ním inak. Hneď na druhom mieste v menovej súťaži stojí striebro.

Keď sa hovorí o drahých kovoch, v prvom rade je to zlato a hneď za ním opäť striebro. Takže striebro je jeho dlhodobým spoločníkom. A ako je to s cenou striebra? Všetci vieme, že unca striebra nemá tak vysokú hodnotu ako unca zlata. No podstatnejšou otázkou je, aký je rozdiel v dlhodobejšej investícii. Ktorý kov má vyššie zhodnotenie?

Táto stránka sa venuje cene zlata, preto je nevhodné vyzdvihovať inú komoditu. No pravdou je, čo sa týka výkonnosti, striebro si vedie oveľa lepšie. Viac podrobností spolu s grafmi nájdete v článku Striebro alias “psík zlata”.

Reklamy