Aktuálna cena zlata v eurách

Pre investorov s dlhodobým zámerom investovať do zlata aktuálna cena nemá veľký význam. Dôležitý je pre nich dlhodobý trend, ktorým sa cena uberá a nie konkrétny deň alebo dokonca hodina. Aktuálna cena zlata je ale veľmi dôležitou informáciou pre momentálnych nakupujúcich alebo predávajúcich. Ak sa jedná o väčšie objemy zlata, aj malý rozdiel v cene môže znamenať veľa. A kde ju nájdete?

Aktuálnu cenu väčšina investorov sleduje v dolároch, pretože je to svetová mena, na ktorú je naviazaný skoro celý svet. No pre slovenských investorov je samozrejme dôležitá cena v eurách. To znamená, že cena zlata záleží na aktuálnej ceny zlata v dolároch a zároveň na sile našej meny, tzn. na kurze EUR/USD.

Aktuálnu cenu v dolároch nájdete kliknutím na tento odkaz. Cenu priamo v eurách nájdete na stránke Burzy drahých kovov. Konkrétne, v prvom stĺpci hneď prvý údaj je spot zlata v dolároch, eurách a českých korunách.

V jednom našom článku sme sa už venovali tomu, ktoré hlavné faktory ovplyvňujú cenu zlata. V ďalších článkoch sa budeme venovať predajnej cene investičného fyzického zlata. Rozoberieme ju, vysvetlíme si, z čoho sa skladá a na čom ešte závisí.

Reklamy