Veľká noc a zlato stále na svojom supporte

A máme tu ďalšie sviatky v roku. Práve kvôli Veľkej noci bol minulý týždeň aj v obchodovaní skrátený na štyri dni. A zlato? Opäť sa mu nepodarilo prekonať veľmi silnú hranicu supportu. No aj napriek tomu bolo v priebehu sviatkov veľmi užitočné napríklad v podobne zlatého baranieho kožucha, či zlatých vajec pre čokoládového veľkonočného zajaca.

Poďme sa najprv pozrieť na graf ceny zlata. Posledné štyri sviečky patria minulému skrátenému týždňu. Modrá šípka ukazuje na veľmi prudký rast v stredu. Tento deň bolo veľmi dôležitý mesačný report o počte nových pracovných miest. Tentokrát ale skutok neprevýšil očakávanie a prišlo sklamanie. Namiesto očakávaných 220 000 pracovných miest vzniklo “iba” 189 000 v mesiaci marec. Support na hodnote 1200 dolárov za uncu ale nebol prekonaný a posledný pracovný deň bolo zlato opäť stratové (posledná červená sviečka na grafe).

Pozrime sa ešte na analýzu COT indexu. Keďže dôležitá je na trhu hlavne skupina hedgers (ťažiari a spracovatelia zlata), všímajme si pohyby ich počtu kontraktov a konkrétne modrú vodorovnú priamku. Je tu ale zaujímavá situácia. Červená krivka na spodnom grafe sa akoby odrazila od maxima a mieri opäť k svojmu minimu. No pri pohľade na ročnú históriu, svoje maximum dosiahnuté ešte nebolo. Takže teraz sú dve možnosti. Buď ďalší rast ceny, no nie je vylúčený aj odraz od supportu a opätovné otestovanie niekoľkoročného minima.

Opäť náročný odhad ďalšieho vývoja ceny. A keďže máme ešte sviatky, trošku si oddýchnime od technickej analýzy a zabavme sa pri pohľade na baránka so zlatým kožuchom v hodnote 6 900 eur alebo čokoládového zajaca so zlatými vajíčkami za neuveriteľných 49 000 dolárov.

Reklamy