Aktuálna cena zlata… a stále nič nového

Predchádzajúci týždeň sa cena zlata opäť pevne držala silnej hladiny support/resistance 1200 dolárov za uncu. Grécko ani slabý dolár si zlato akoby nevšíma a vyčkáva na nové správy, ktoré ho konečne zo spomínanej hodnoty odtrhnú a posunú nahor alebo nadol.

Na prvom obrázku tri šípky ukazujú na kaskádovité klesanie ceny zlata v priebehu minulého týždňa. Od silného hranici 1200 dolárov sa aj napriek tomu nejako zvlášť nevzdialil. Zaujímavé je, že situácia v Grécku nie je stále dobrá a dolár opäť oslabil, no tieto fakty cena zlata ignoruje a dláždi si vlastnú cestičku.

Na ďalšom grafe je cena zlata s históriou 5 rokov. Vidíme, že sa nachádzame momentálne pri strednodobých minimách. Cena 1200 dolárov za uncu je skutočne veľmi silnou hladinou, pretože vždy na ňu zlato zareagovalo (čierne šípky). A teraz… hodnota 1200 dolárov a jej okolie je pre zlato ako magnet. A dokonca ani neistota v EÚ, či blížiace sa zvyšovanie úrokových sadzieb zlatom nedokážu pohnúť.

Tento týždeň prebehne veľmi dôležité stretnutie FOMC, z ktorého všetci investori očakávajú bližší termín zvyšovania úrokových sadzieb. Táto správa je už niekoľko mesiacov téma TOP. Aj tí najskúsenejší analytici sú veľmi zvedaví, ako zareagujú na nové správy drahé kovy.

Odporúčané súvisiace články:
Týždeň bude zaujímavý: FOMC, makrá, Grécko
Grexit – ano či ne? Německu a dalším zemím je to vlastně jedno…

Reklamy