Zlato v zajatí

Prečo v zajatí? Pozrite sa priamo na graf a bude vám to jasné. Cena zlata sa drží aj naďalej pod silnou hranicou 1200 dolárov za uncu. Už od konca marca sa zlato pohybuje okolo tejto silnej hladiny support/rezistance a nedokáže ju preraziť s ďalším rastom, no naopak sa od nej nevzďaľuje ani na juh.

Na prvom grafe šípka ukazuje na minulý týždeň, kedy sme sa vrátili k nízkej volatilite. Je veľmi zaujímavé, že cena zlata s dolárom vôbec nekoreluje. Minulý týždeň dokonca ich pohyb bol, dá sa povedať, rovnaký (graf indexu dolára nájdete tu).

Na druhom grafe sme modrými priamkami vymedzili oblasť, v ktorej sa v priemere zlato pohybuje už niekoľko mesiacov. Tento vzor môže znamenať oboje – dno, z ktorého sa cena odrazí, ale tak isto aj mierne spomalenie pri pokračovaní v dlhodobom klesajúcom trende.

Je dosť možné, že po stretnutí FOMC cena ostane v “pokojnom režime”. Investori do zlata sú ale natešení, pretože si postupne prikupujú zlato do svojich portfólií a tešia sa z každého poklesu alebo dlhšieho zotrvania pri minimách.

Odporúčané články:
Kde sú zisky? Finančné trhy a drahé kovy
Sporenie do zlata a striebra bez poplatkov
Zlaté rezervy štátov

Reklamy