Cena zlata ešte bližšie ku dnu

Predchádzajúci týždeň bol pre drahé kovy veľmi búrlivý. Zlato sa ešte na svojom dne neocitlo, no otestovalo si veľmi silný support na 1150 dolároch za uncu. K minimu z novembra sa ale ešte nedostalo. A podľa technickej analýzy sa začína na grafe ceny striebra vytvárať veľmi pozvoľná ale jasná trendová priamka, ktorej supporty sú vyššie a vyššie (modrá priamka na prvom grafe). Na druhej strane objavuje sa nám aj trendová priamka zobrazujúca rezistencie (čierna priamka), a tak nám vzniká opäť zaujímavý trojuholník.

Zaujíma Vás predpoveď “zlatého” počasia? To zaujíma určite mnohých. Ak by sme sa pozreli čisto na technickú analýzu, z trojuholníka by sme mohli očakávať viac pravdepodobný scenár ďalšieho poklesu. Rezistencie klesajú omnoho rýchlejšie ako supporty. To ale nestačí a trojuholník v tomto tvare môže znamenať aj opak. Preto k tomu musíme pridať ďalší faktor, ktorý by nám pomohol. A tým by mohol byť opäť náš obľúbený COT (Commitments of Traders).

Na druhom grafe je analýza COT zobrazená a modré šípky ukazujú na najaktuálnejší stav z konca poslednej utorkovej seansy. Bohužiaľ dve veľké skupiny si v počte pozícií odporujú. My ale vieme, že naša “červená” skupina zaisťovateľov je práve tá, ktorá sa väčšinou nemýli. Zdá sa, že červená krivka začala smerovať k nule a to je signálom pre ďalší pokles ceny zlata. Záverom by sme teda mohli usudzovať na pokračovanie dlhodobého klesajúceho trendu. Samozrejme kratší rast ceny, ako sa už niekoľkokrát tento rok zopakoval, nie je vylúčený, no nemali by sme očakávať obrat na dlhodobý rastový trend.

Súvisiace témy…
Cena zlata takmer na dne
Falzifikáty zlata: Polícia zadržala falošné zlato aj falšovateľov
Jak jsem potkal COT

Reklamy