FOMC sklamal, nárast ceny zlata o 3%

Investori čakali na zasadanie FOMC doslova s otvorenými očami dokorán. Ako sme písali v poslednom článku, september bol prvým mesiacom, na ktorý pripadala celkom slušná pravdepodobnosť zvyšovania úrokových sadzieb v USA. No nestalo sa tak. FED zvyšovanie odložil a dokonca je tu cítiť akési “zmiernenie plánov” aj v budúcnosti. To samozrejme poslalo dolár aj akcie dole a naopak, drahé kovy opäť ukázali, ako sú na podobné udalosti citlivé. Rally pri zlate môžete vidieť grafe nižšie.

Na obrázku je šípkou ukázané na deň, kedy prebiehalo zasadanie. Vidíme, ako prudko na tento deň zlato zareagovalo a vystrelilo až o 15 dolárov! V piatok dennú seansu uzavrelo tesne pod 1140 dolárov za uncu. Týždňový nárast o skoro 3% !

Všimnite si na grafe vykreslenú trendovú priamku. Dávno sme ju nekreslili, pretože to nebolo možné. Ale teraz… vidíte sami. Je jasne vidieť v priebehu tohto roka klesajúci trend. Priamka spája dokonca štyri vrcholy. Ak sa cena od priamky neodrazí a prerazí ju, bude to veľmi silným indikátorom ďalšieho rastu. A nie je sa ani čomu diviť, nakoľko zvyšovanie úrokových sadzieb v dohľadnej dobe pravdepodobne nenastane. A práve táto téma je v poslednej dobe hlavným hýbateľom nie len ceny zlata.

Súvisiace témy…
Fed – nula od nuly pošla
Falšované zlato: Nemecká kvalita
FED: prečo úrokové sadzby hýbu s cenou zlata?

Reklamy