Zlato vs. zlaté akcie

Zlato alebo zlaté akcie? To je veľmi častá otázka mnohých investorov, ktorí sa rozhodnú pre investíciu do zlata. Výhody fyzického zlata každý pozná. Je to proste fyzické. Máte ho fyzicky doma alebo v trezore. Môžete ho kontrolovať, kedykoľvek odpredávať alebo dopĺňať. Cenu môžete veľmi jednoducho sledovať. Na výkup zlata máme na trhu množstvo firiem, takže likvidita je tiež bezproblémová. Ale čo zlaté akcie?

V prípade investície do zlatých akcií je tu určite rizík viac. Ale na druhej strane tu máme tiež množstvo výhod, ktoré držanie fyzického zlata nemá. Napríklad pri vlastníctve akcií máte právo na dividendy, pri výbere vhodnej firmy môže byť rast hodnoty akcie mnohonásobne vyšší ako jednej unce zlata. Nemusíte sa báť zlodejov, pretože doma nemáte hodnotný fyzický drahý kov.

Presne tak. Všetko má svoje plus a mínus. No ak sa rozhodnete do zlatých akcií (alebo AJ do zlatých akcií), určite nezabudnite na jednu podstatnú vec. Čo najlepší výber firmy. To znamená sledovať dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú vývoj danej firmy. Tu totiž nie je vždy podstatná cena zlata! Na to upozorňuje veľmi dobrý článok Sledujete komoditní akcie? A nepřehlížíte při tom něco?

Ak by sa niekto chcel naučiť, ako postupovať pri výbere správnej firmy, tak práve teraz sa rozbieha online kurz Ziskové akcie: investujte profesionálně.

Reklamy