Cena zlata klesla, FOMC sa blíži

Pre cenu zlata bol predchádzajúci týždeň prevažne negatívny, ako môžete vidieť aj na prvom grafe. Ku koncu týždňa sa cena priblížila späť k 1160 dolárom za uncu, no nižšie sa nedostala. Analýza COT, ktorú v poslednom čase veľmi horlivo sledujeme, nás ale stále presviedča o tom, že zlato sa opäť pozrie k nižším cenám.

Na ďalšom obrázku je analýza COT pre skupinu zaisťovateľov. Všímajme si tretí podgraf, kde sú hodnoty relatívne. Na prvý pohľad je vidieť, že stav trhu je extrémne vyhrotený a je otázkou času, kedy cena zlata začne klesať.

Na poslednom obrázku je skupina špekulantov. Pozície tejto skupiny, do ktorej patria hlavne veľké fondy a banky, sú taktiež extrémne “long”, to znamená, že trh so zlatom je prekúpený a každú chvíľu môžeme čakať predajný tlak, ktorý zrazí cenu drahého kovu dole.

Otázkou samozrejme ostáva, ako dopadne zasadanie FOMC tento týždeň. Samozrejme myslíme tému úrokových sadzieb a ich zvyšovanie. Nakoľko čínska banka v piatok minulý týždeň svoje úrokové sadzby opäť znížila, mnohí očakávajú, že FED so zvyšovaním počká. To by samozrejme ceny drahých kovov postrčilo opäť na sever. No naše dve skupiny pri analýze COT nás skôr presviedčajú o tom, že cena zlata pôjde dole z akéhokoľvek dôvodu.

Súvisiace témy….
ZLATO A STRIEBRO MIERNE ZLACNELO. STRIEBRA JE ALE MÁLO
Zlato opäť zažiarilo
Vysvetlenie COT analýzy

Reklamy