Koniec “raketového” zlata?

Na začiatku roka sme Vám odporučili jeden článok o predpovedi vývoji ceny zlata. A verte neverte, tak sa aj stalo. Zlato v polke januára vystrelilo ako raketa na sever a svoje prudké rally zastavilo o mesiac neskôr. Veľkú rolu samozrejme hrajú fundamenty. Zlato opäť predstavuje v krušných časoch miesto bezpečia. Otázkou ale je, dokedy bude tento rast pokračovať? A čo hovoria veľký hráči na trhu?

Na grafe vidíte vývoj ceny zlata. Vidíme, že cena prerazila silnú psychologickú bariéru na 1200 dolároch a pokračovala v raste. Na grafe je tiež trendová priamka, na ktorú zlato nedávno narazilo. Posledná červená sviečka jasne dokazuje reakciu na túto bariéru v oblasti cca 1250 dolárov.

Znamená to STOP a otočenie trendu smerom dole?

To by sme sa mali, keby sme mohli veštiť a predpovedať budúcnosť. Môžeme sa len prizerať na reakcie veľkých hráčov, ktorí hýbu s cenou a na základe toho skúsiť odhadnúť ďalší vývoj. “Hru” veľkých hráčov vidíte na ďalšom grafe. V krúžku sú zvýraznené ich aktuálne pozície. Ich pozície začínajú byť veľmi preliate na stranu long, čiže teraz hlavne zlato nakupujú. V podobných situáciách v minulosti dochádzalo k obratu a cena zlata začala klesať.

Ak neviete, ako sa chovajú veľkí hráči na trhu, tak si prečítajte tento článok. Je tam veľmi zrozumiteľne vysvetlené fungovanie Commitment of Traders a možnosť jeho využitia vo svoj prospech.

Reklamy