Rast zlata pokračuje

V minulom článku sme popísali, prečo bolo možné posledný niekoľkotýždňový rast na zlate predpokladať. Jeho cena ale stále rastie a blíži sa až k 1 250 dolárom. Bude mať trh silu prekonať i túto bariéru a pokračovať až k 1 300 dolárom?

Mnoho investorov by to teraz asi nepotešilo, ale krátkodobo môžeme rast ceny zlata očakávať. Prerazením silnej rezistencie na 1 220 dolároch nám trh dáva najavo, že pokles v najbližšej dobe veľmi nemá v pláne. Ak prerazí klesajúcu trendovú priamku vyznačenú na grafe, ďalšiemu rastu až k 1300 dolárom asi nebude nič stáť v ceste.

Cena zlata

Tento scenár nám zatiaľ potvrdzujú i tzv. špekulanti, ktorých sme spomínali i v minulom článku. Už z pohľadu na COT analýzu vidíme, že cena na ich pozície očividne reaguje. A momentálne nám skupina stále naznačuje nízke ceny zlata a teda pravdepodobný budúci rast.

Cena zlata COT analýza

A to nie je všetko. Ak sa pozrieme na cenový pohyb v eurách, tak aj tu vidíme prerazenie trendovej priamky plus jasný strednodobý rastúci trend. Potenciál rastu v najbližšej dobe tu preto je aj z tohto hľadiska.

Cena zlata v eurách

Súvisiace témy…
Cena zlata: Rast o 8%
DRAHÉ KOVY POKRAČUJÚ V RASTE

Reklamy