Včerajší FOMC len mierne hawkish, zlato mierne nižšie

Včera večer o 20:00 nášho času bol zverejnený zápis z posledného stretnutia FOMC. Výsledok bol mierne hawkish (jastrabí) a ako sme uviedli v predchádzajúcom článku, pre zlato je to mierne negatívna správa. Je ale zaujímavé, že aj napriek tomu tesne po zverejnení zlato vystrelilo o cca 4 doláre. To môže byť znak toho, že investori stále potrebujú mať časť svojich investícií v bezpečí a stále myslia aj na zadné dvierka.

Krátky úryvok zo zápisu: “Mnoho účastníkov vyjadrilo názor, že by bolo vhodné zvýšiť úrokové sadzby pomerne skoro, ak budú ďalšie informácie o trhu práce a inflácie v súlade alebo lepšie v porovnaní s ich súčasnými očakávaniami”.

Niektorí účastníci sa ale vyjadrili s obavami ohľadom dlhodobejších inflačných rizík. Takže koniec koncov bol tento zápis len mierne hawkish a pravdepodobnosť zvyšovanie úrokových sadzieb už v marci je preto ešte pomerne nízka.

Zlato včerajšiu seansu uzavrelo o niečo nižšie a to aj napriek výraznejšiemu rastu po zverejnení zápisu. Poklesu prispel tiež dôležitý včerajší report o počte predaných nehnuteľností v januári. Výsledné číslo bolo vyššie v porovnaní s očakávaním, na čo zlato okamžite zareagovalo poklesom.

Cena zlata

Súvisiace témy:
Video: Prečo? Kedy? Ako? Kde? Koľko?
DOSTANE SA ZLATO AŽ NA $ 1 300 A STRIEBRO NA $19?
Cena zlata: Rast o 8%

Reklamy