Cena zlata na $1 200 a dôležitý FOMC

Drahé kovy minulý týždeň predviedli prudký pokles pod trendovú priamku, ktorú sme niekoľkokrát uviedli v predchádzajúcich článkoch. Dôvodom bola zvyšujúca sa očakávaná pravdepodobnosť zvyšovania úrokových sadzieb už tento mesiac. Napríklad investičná banka Goldman Sach zvýšila pravdepodobnosť až na 95%. Drahé kovy na tento predčasný tržný “sentiment” zareagovali logicky prudkým poklesom.

Vidíme, že cena zlata sa zatiaľ zastavila na okrúhlych 1 200 dolárov. Z grafu je zrejmé, že táto oblasť môže pre zlato predstavovať silný “vankúš” a je možné, že začne opäť rásť. Samozrejme to dôležité, čo čaká trhy tento týždeň, je prehlásenie FOMC, ktoré bude zverejnené už túto stredu. Ak sa náhodou stane, že aj napriek tak vysokej pravdepodobnosti sa úrokové sadzby zvyšovať nebudú, cena zlata by mohla byť opäť vyhnaná vysoko.

A čo v prípade opačného scenára? Nakoľko sa zvyšovanie úrokových sadzieb veľmi očakáva, táto informácia už v trhu je zohľadnená. Preto v prípade, že FED k tomuto kroku pristúpi, drahé kovy by až tak výrazne klesnúť kvôli tomu nemuseli.

Súvisiace témy:
Video: Prečo? Kedy? Ako? Kde? Koľko?
DOSTANE SA ZLATO AŽ NA $ 1 300 A STRIEBRO NA $19?
Cena zlata: Rast o 8%

Reklamy